Haber

Van Gölü’nde Boğulmaya Karşı Uyarılar Devam Ediyor

Van’ın Tuşba Belediyesi, jandarma ve polis ekipleriyle birlikte Van Gölü kıyısında piknik yapan vatandaşlara el ilanları dağıtarak boğulma tehlikesine karşı uyarıda bulunuyor.

Yaz aylarının gelmesi ve hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi Van’da da boğulma vakaları arttı. Tuşba Belediyesi ekipleri, jandarma ve polis ekipleriyle birlikte, Van Gölü’nde boğulma olaylarının önüne geçmek için kıyıda piknik yapan vatandaşlara “Şaka yapmak için suya giremezsiniz”, “Aşırı akıntı nedeniyle boğulma riski yüksek” ve “Aşırı akıntı nedeniyle boğulma riski var” şeklinde uyarıların yer aldığı broşürler dağıttı.

Belediye Başkanı Salih Akman’ın talimatıyla, ‘Van Gölü’nün Çarpanak Adası bölgesi ile bataklık, uçurum ve sığ yerlerin yanı sıra bu bölgede denize girilmesi tehlikeli ve yasaktır’, ‘Acil durumlarda 112’yi arayın’, ‘Uyarılara uymayanlara 6445 sayılı yasa gereği idari yaptırım uygulanacaktır’ şeklinde uyarı levhaları asan belediye ekipleri, 5326′, can sıkıcı boğulma olaylarını azaltmak için çalışmalarını sürdürüyor. Gruplar, çalışmalarının yaz dönemi boyunca devam edeceğini kaydetti. – KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu