Ekonomi

Fulcrum sektörün deneyimli ismini yeni CMO olarak atadı

CAMBRIDGE, Mass. – Klinik aşamadaki bir biyofarmasötik şirketi olan Fulcrum Therapeutics, Inc. (NASDAQ:FULC), bugün Dr. Patrick Horn’un Baş Tıbbi Görevli (CMO) olarak atandığını duyurdu. Dr. Horn, Fulcrum’un liderlik ekibine özellikle nadir hastalıklar olmak üzere ilaç geliştirme alanında yirmi yılı aşkın deneyim kazandırıyor.

Şu anda fasiyoskapulohumeral musküler distrofi (FSHD) için losmapimod Faz 3 REACH çalışmasını ilerleten ve orak hücre hastalığında (SCD) pociredir Faz 1b PIONEER çalışmasını yeniden başlatan şirket, Dr. Horn’un uzmanlığının yaklaşan ruhsatlandırma başvuruları ve onaylarında çok önemli olmasını bekliyor.

Dr. Horn’un kariyeri, HemoShear Therapeutics ve Albireo Pharma’da CMO olarak görev yaptığı ve progresif ailesel intrahepatik kolestazda (PFIC) Bylvay™ için ABD ve Avrupa’da pazarlama onaylarının alınmasında etkili olduğu görevleri içermektedir. Ayrıca Orphan Technologies ve Tetraphase Pharmaceuticals’da üst düzey görevlerde bulunmuş ve herediter anjiyoödem için Kalbitor® gibi terapötiklerin onaylanmasına katkıda bulunmuştur.

Geçici CMO olarak görev yapan Iain Fraser, MBChB, DPhil, Erken Gelişimden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı (SVP) olarak görevine devam edecektir. Dr. Horn ve Fraser birlikte klinik geliştirmeye liderlik etmek ve ruhsatlandırma stratejisini denetlemekle görevlidir.

Fulcrum’un Başkanı ve CEO’su Alex C. Sapir, Dr. Horn’un şirketin önemli klinik programlarına önemli dönüm noktalarında rehberlik etme becerisine olan güvenini dile getirdi. Dr. Horn, Fulcrum’un tedavilerinin hasta bakımını dönüştürme potansiyelinin altını çizerek, özellikle losmapimod’un pazara ilk sunulma potansiyelini ve pociredir’in farklılaştırılmış bir oral tedavi olarak vaat ettiklerini vurguladı.

Fulcrum’un odak noktası, gen ekspresyonunu modüle etmek ve gen yanlış ekspresyonunun temel nedenini ele almak için tescilli teknolojilerinden yararlanarak, karşılanmamış tıbbi ihtiyaçları yüksek olan genetik olarak tanımlanmış nadir hastalıklar için tedaviler geliştirmeye devam etmektedir.

Bu makalede yer alan bilgiler Fulcrum Therapeutics’in basın açıklamasına dayanmaktadır. Şirket, basın bülteninde yer alan ileriye dönük ifadelerin, ürün adaylarının klinik çalışmalarda ilerlemesi, yasal onaylar ve ek sermaye toplanması da dahil olmak üzere gerçek sonuçlarını etkileyebilecek riskler ve belirsizlikler içerdiği konusunda uyarmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-belen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu