Haber

AK Parti’de ‘Türkiye Bayrağı’ Çatlağı: ‘Bakalım!’

AK Parti Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, AK Parti listesinden milletvekili adayı olan Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun ‘Türkiye Bayrağı’ açıklamasına tepki gösterdi.

Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ‘Türk bayrağı değil, Türkiye bayrağı’ açıklaması yaptı.

Radyo Sputnik’teElif Sudagezer Tüzüner ve Fethi Yılmaz ile birlikte Seçim Özel programına bağlanan AK Parti Milletvekili ve 28. Dönem AK Parti Ankara 1. Bölge 1. Sıra milletvekili adayı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Yapıcıoğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi.

“Onun o bayrağa küsme hakkı varsa, benim de HÜDA PAR ve başkanına küsme hakkım demokratik bir haktır. Öyleyse yapalım ve görelim”

Türkeş, Kızılay ile ilgili skandallara da değindi;

“İlkokula giderken Kızılay şube başkanıydım. Bana bir zarf verildi ve bana ‘Sen Kızılay şube başkanısın, arkadaşlarından 1 lira 1 lira toplayacaksın’ dediler. İlkokuldaki ilk ciddi işimdi. Herkesten bağış toplayarak zarfı alıp öğretmene verdim. İyi bir iş çıkardığım için kendimle gurur duydum.”

“Uzun bir süre Kızılay konusu gündeme geldiğinde Kızılay’ın hisseleri hakkında zaman zaman şüpheler olsa da bu kurum bir güven kalesiydi. Kimsenin hiçbir koşulda yıpranması doğru değil.”

“Bu noktada ‘Ben çok zekiyim, IQ’m çok yüksek, burayı işletmeye çevirdim’ dersen adama ‘Git iş kur’ diyorlar.”

haber-celebi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu