Yaşam

Keçiören’de 2023 çocuğu için sünnet şöleni düzenlendi

Keçiören Belediyesi’nin her yıl verdiği ücretsiz sünnet hizmeti, “2023’te 2023 Çocuğuna Sünnet” sloganıyla bu yıl gerçekleştirildi ve 2023 çocuk sünnet ettirildi. Bu kapsamda sünnetli çocuklar için ilçedeki Fatih Stadı’nda şölen düzenlendi.

Keyifli türkülerin söylendiği konserler, çocuklar için eğlenceli oyun stantları ve çeşitli sahne oyunlarının yer aldığı ziyafette çocuklar ve aileler doyasıya eğlendiler.

Sünnet şölenine Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ABB Meclis Başkan Yardımcısı Fatih Ünal, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, Özel Lokman Medikal Etlik Hastanesi Başhekimi Necmettin Din, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada sünnet olan çocukları ve ailelerini tebrik ederek, “Çocuklarımızın sünnet olmasında emeği geçen tüm doktorlarımıza teşekkür ediyoruz. 2023 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Bu yıl Ankara’da en çok sünnet olan belediye yine Keçiören Belediyesi oldu. Bunu Türkiye’de ilk kez 1994 yılında biz başlattık. Sünnet şenlikleri daha sonra yaygınlaşarak devam etti. Sünnet işlemlerini hijyenik, sağlıklı ve çevreye duyarlı cerrahlarımız tarafından gerçekleştirdik. Sünnet olan tüm çocuklarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum, geçmiş olsun.” söz konusu.

Çocukların ve gençlerin vakit geçireceği ilçede birçok çalışma ve hizmeti hayata geçirdiklerini belirten Altınok, “Keçiörenli çocuklarımız çok şanslı. Ankara’nın dört bir yanından insanlar çocuklarını Keçiören’e götürüyor. İnşallah bir aksilik olmazsa Cumhuriyetimizin 100. yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Cumhuriyet Kulemizi hizmete açacağız. Mükemmel bir çalışma. Cumhuriyet Kulemizde çocuklar ve gençler için bilim merkezi ve uzay terası bulunmaktadır. Yaptığımız her işte çocuklarımızı düşünüyoruz. Çocuk Eğitim Merkezlerimiz ve kreşlerimizle hizmet veriyoruz. Ankara’nın en keyifli kreşleri Keçiören Belediyesi’ne bağlı. Kütüphanelerimiz var. Onuncu kütüphanemizi açtık. Ayrıca yapımı devam eden kreşlerimiz ve kütüphanelerimiz var. Aileler sabahtan akşama kadar Keçiören’de çocuklarıyla vakit geçirebiliyor. Ben çocukken onlar yoktu. Gençlik Parkı’na ya da Kuğulu Park’a gidiyorduk. Sevgili çocuklar sizler için çok şey yaptık.” dedi.

Lider Altınok, konuşmasının ardından çocuklar ve ailelerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu