Haber

Kartepe Belediyesi Nisan Meclis Toplantısı

Kartepe Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı, Kartepe Belediye Başkanı Avukat M.Mustafa Kocaman başkanlığında gerçekleştirildi.

Kartepe Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı, Kartepe Belediye Başkanı Avukat M.Mustafa Kocaman başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Meclis toplantısında 13 gündem maddesi görüşüldü ve karara bağlandı. Meclis toplantısı öncesi Denetim Kurulu Raporu okundu ve bilgi verildi.

MECLİS ÜYELERİ SEÇİLDİ

Meclis Başkanlığı seçimi sonucunda Kartepe Belediyesi’nde bir yıl süreyle görev yapacak olan Kurul Üyeliklerine Ahmet Özüer, Hakan Özçelik ve Yüksel Dilek seçildi.

KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Bir yıllık görevi yürütecek ihtisas kurulu seçimleri yapıldı. Ali Karakaş, Murat Soyer, Niyazi Aydın, Kerem Yılmaz, Hasan Bayrak, Plan ve Bütçe Komisyonuna, Enes Aydınlı, Ali Wish Subaşı, Eda Açıkyol, Faruk Cengizhan, Yakup Kalmuk, Sosyal Hizmetler Komisyonuna Recep Topal, Ahmet Sağırkaya, Selçuk Kösemen, Ali Kumru, Ayla Aydın Demir, Muhtelif İşler Komisyonuna Tahsin Varol, Emine Özdemir, Recep Ubay, Yetenekli Tutak, Hasret Çankaya, Çevre Komisyonuna Erol Yılmaz, Faruk Sarman, Fatma Öztaşkın, Yüksel Dilek, Esat Alioğlu , Uzman Tutak Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’na Ali Kumru, Orhan Akyüz, Hakan Özçelik ve Ayla Aydın Demir seçildi.

OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLMİŞTİR

İşyeri ruhsat alanı tespiti, Emekevler Mahallesi uygulama imar planı değişikliği, İbrikdere ve Uzuntarla Mahallelerindeki eski K9 imar alanı için hazırlanan uygulama imar planı değişikliğine itirazlar, Uzunbey, Uzunçiftlik, Emekevler, Acısu ve Sarımeşe mahalleleri için hazırlanan uygulama imar planı değişikliği. Ek süre talebi oybirliğiyle kabul edildi.

TAHSİS EDİLMİŞ

Meclis gündeminde yer alan Çepni Mahallesi İfraziye Caddesi No:3/2 adresinde Kartepe Belediyesi’ne ait 3 katlı binanın 2. katının yapılması ve çatı parçasının Çepni Mahallesi Muhtarlığı olarak kullanılması için tahsisi Süresi 5 yıl olan Emekevler Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:12 adresindeki taşınmazın Belediye Aile Sağlığı Merkezi binasının arka cephesinde yer alan prefabrik binanın belediyeye tahsis edilmesi oybirliğiyle kabul edildi. İl Sağlık Müdürlüğü 10 yıl süreyle 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu olarak kullanılacak.

KABUL EDİLMİŞ

Meclis gündeminde yer alan İzin, Kredi talebi konuları oybirliğiyle kabul edilirken, 2023 Mali yılı fiyat gelir tarifesi değişikliği talebi Köseköy Mahallesi uygulama imar planı değişikliği Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. 2022 mali yılı faaliyet raporu oylandı. çoğunluk tarafından kabul edildi. Kartepe Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısının 04 Mayıs 2023 Perşembe günü yapılmasına karar verildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu