Haber

ABTTF’den Yunanistan’da yapılacak genel seçimler öncesi ‘Türk’ün oyu Türk’e’ çağrısı

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Batı Trakya’daki Türk adaylarını yarın Yunanistan’da yapılacak genel seçimlere destek olmaya davet etti.

Yunanistan’da yarın yapılacak genel seçimler nedeniyle ABTTF bir açıklama yaptı.

ABTTF olarak Yunan Parlamentosu’nda oy kullanma hakkı bulunan tüm Batı Trakya Türklerini toplumumuzun sesini duyurmaya, sorun ve taleplerini dile getirmeye, 21 Mayıs ve Türk adayları destekleyin.” söylendi.

Batı Trakya Türk toplumundan çok sayıda ismin çoğunluk partilerinden aday olarak Yunan parlamentosuna girmek için yarışacağı kaydedilen açıklamada, “Türkler 21 Mayıs’ta oy kullansın” çağrısında bulunuldu.

Batı Trakya’da 21 Mayıs seçimlerinde Yeni Demokrasi Partisi’nden Mustafa Katrancı, Sevil Pehlivan, Hümeyra Ahmetoğlu, Yusuf Deli, Hüsamettin Mehmet, Özgür Ferhat, Hüseyin Zeybek, Sibel Mustafaoğlu, Berrin Deliibrahim, Burhan Baran ve Batı Trakya Partisi SYRİZA Partisi üyeleri. Azınlığı geçen yıl Danışma Kurulu’ndan ihraç edilen İlhan Ahmet, Yunanistan Komünist Partisi’nden (KKE) Ali Kamber, İbrahim Kiracı ve Maksun Birgül, Yunanistan Çözüm Partisi’nden Cemali Trampa, MERA 25’ten Ali Bülbül, Nesrin Hasanoğlu, Gökmen Yunanistan Komünist Partisi’nden (ML) Musa, Enosi Kentroon Partisi’nden Damla Nurioğlu, Mustafa Erhan ve Ergin Ahmet’in de aralarında bulunduğu 21 Türk aday yarışacak.

ibradi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu